Hasta Karyolası Nedir ?

hasta karyolası nedir
Hasta Karyolası

Hasta karyolası evlerde, hastanelerde vb. sıhhat merkezlerinde sarf edilen ve felçli hastalar amacıyla üretimi oluşturulan özel bir karyola çeşididir. Hasta karyolası kullanmak yatalak hastanın sıhhati ve rahatı amacıyla gerektiğince önemlidir. Hasta karyolaları yardımıyla hastayla ilgilenen  bakıcısı da hastayı çok daha sıhhatli ve konforlu şartlarda bakar. Hasta karyolalarının elektrikli ve manuel şeklinde iki çeşidi bulunmaktadır.

Manuel Hasta Karyolaları

Manuel hasta karyolaları yatağın baş evresinde tespit edilen bir kol yardımıyla hareket ederken, elektrikli hasta karyolaları ise motorunun kumandası yardımıyla hareket etmesi şeklinde çalışır. Zamanımızda elektrikli karyolalarının satışını, manuel karyolalara oranla daha çok yapılmaktadır. Çünkü elektrikli hasta karyolası, motoru yardımıyla daha basit çalışan bir üründür.

Hasta karyolaları evinizin bir odasında rahat rahat kullanılabilecek biçimde tasarlanmıştır. Normal karyolalara göre ebatları daha uygun olan hasta yataklarını evinizde kullanmanız halinde evinizin rastgele bir odasında çok fazla yer kaplamadan kullanacağınız biçimde üretilmektedir.

hasta yatağı nedir
Elektrikli Hasta Karyolası

Eviniz İçin En Uygun Hasta Karyolaları : Ahşap Hasta Karyolası

Genellikle birçok hasta karyolaları hastane için hastane tarzı olarak üretilmesine rağmen, ev için üretilen hasta karyolalarını ahşap malzemeden üretilmektedir. Böylece hasta yatakları, evin içerisinde diğer mobilyalar gibi durmaktadır.

Ahşap hasta karyolası genelde kendini hastalıktan ötürü moralsiz hisseden hastalar amacıyla üretilmektedir. Bu yatak üstünde tedavisi süren hasta bir hasta yatağında değil de normal bir yatakta yatıyormuşçasına hissetmektedir.

Elektrikli Hasta Karyolaları

Hasta karyolalarının motor, başlık, yan korkuluk, serum askılığı gibi kendisine özel parçaları bulunmaktadır. Elektrikli hasta karyolaları 2 motor, 3 motor ve 4 motorlu olmak üzere 3 türden oluşmaktadırlar. Ekonomik ve kaliteli hasta karyolası satın almak isteyen kişiler bu hasta karyolalarından kendilerine en uygun olanı rahatlıkla alabilmektedirler.

You may also like...

1 Response

  1. Mehmet dedi ki:

    Bilgi verici bir yazı olmuş hasta yatakları konusunda teşekkürler. Hasta yatağı seçiminde merak ettiklerimi buldum sayenizde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir