Hasta Yatağı Çeşitleri

Hasta Yatağı Çeşitleri
Hasta Yatağı Çeşitleri

Hasta yatağı hasta olan kişinin evde ve hastanede rahat hareket edebilme, uyuyabilme ve hasta ihtiyaçlarını giderebilmek için kullanılır. Kişinin kullanım alanına göre ayarlanabilmektedir.

Hasta yatağı genelde yan korkuluklu ( düşmeyi önlemek için), ayarlanabilir düzenek şeklinde kurulmuştur. Geçici bir süre tedavi gören hastalar için hasta yatağı kiralama imkanı sunulmaktadır.

Hasta yatakları kişinin isteği, bütçeye ve kullanacağı alana göre birçok çeşit bulundurmaktadır. Bunlardan bazıları ve en çok tercih edilenler ise kumandalı hasta karyolası, felçli hasta yatağı, motorlu hasta yatağı, otomatik hasta yatağı, katlanabilir hasta yatağı, şişme hasta yatağı, lazımlıklı hasta yataklarıdır. Hasta yatağı fiyatları bu çeşitlere göre değişmektedir.

Hasta Yatağının Önemi

Hasta Yatağı Çeşitleri
Hasta Yatağı Çeşitleri

Hasta yatağı ya da hasta karyolası tedavi sürecini kolaylaştırmak için evlerde de hastanın rahatlığını sağlayacak özelliklerde hazırlanmasıdır. Uzun süre yatarak tedavi görecek olan hastalar için yara oluşumunu önleyici havalı yataklar tercih edilmektedir.

Evlerde kullanımın diğer nedeni ise hasta yataklarının kullanımı kadar temizliğinin de kolay olmasıdır. Hasta yatağı kiralama, satın alma yada fiyat bilgisi almadan önce tercih edilecek olan firmada oldukça önemlidir.

Yatak hakkında doğru bilgilendirmeyi sizlere yapacak firma hastanızın sağlık durumuna ve rahatsızlığına göre yatak tavsiyesi, kullanım özelliği gibi ayrıntılı bilgilendirmeye başvurmalıdır.

Bu yüzden hasta yatağı almadan önce kalitesi, ayrıntılı fonksiyonları, satın alacağınız kurum gibi gerekli olan tüm özellik ve memnun kalacağınız hizmeti internet üzerinden iyice araştırarak daha sonra hizmet alımına başvurmalısınız.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir