Hasta Yatağı Fonksiyonları

Evde Hasta Yatağı
Evde Hasta Yatağı

Hasta yatağı genelde sık sık yatan hastaların kullandığı bir ürün bulunduğu amacıyla işlevsel özelliğe sahip olması gereklidir. Fonksiyonel özelliğe sahip olması neticesi hasta yatakları daha rahat bir yatak durumuna gelmiştir.

Fonksiyonel olmasının haricinde hasta yatağı rahat olma özelliğini barındırmalıdır. Yatalak hastanın kullanması amacıyla bu yatakların diğer yataklardan değişik olması gerekmektedir. Hasta karyolası rahat olması özelliğine sahip olması amacıyla normal yataklara göre hasta tarafından tercih edilebilir bir hale gelmiştir.

Hastayla ilgilenen bakıcılar ya da hasta akrabaları da hastaların işlevsel ve rahat yataklarda tedavi sürecinin sürmesini istemiştir. Fonksiyonel ve rahat hasta yatağı çeşitlerimiz elektrikle çalışmaktadır.

Elektrikle çalışması neticesi hareket özelliğine sahip olan bu yataklar işlevsel özelliğini buradan almaktadır. Normal yataklarda yatan hasta sabit bir şekilde yatarken, fonksiyonlu hasta yatakları yardımıyla hareket edebilerek yatmaktadır.

Evde Hasta Yatağı
Evde Hasta Yatağı

Karyolalardaki Hareket Kabiliyetinin Önemi

Özellikle hareket etmeyen bir şekilde yatan hasta amacıyla hareket edebilmek en mühim özelliktir. Normal yataklarda yatan hasta, yakını ya da bakıcısının yardımıyla hareket ederken, hasta yataklarında kendisi hareket edebilmektedir.

Hasta yatakları işlevsel olmasının yanı sıra kolay özelliği de sahiptir. Hasta yatakta motora bağlı kumandayı kullanarak yatağını hareket ettirmektedir. Hastanın istediği vakit hareket yapabilmesi hastanın fiziksel ve psikolojik yönden da daha sıhhatli ve mutlu olmasını sağlamaktadır.

Fonksiyonel ve rahat hasta karyolamız hareket etme özelliğinin yanı sıra kendisine has parçaları olan da bir yatak çeşididir. Yan korkuluk ve başlık hasta yataklarının işlevsel parçalarındandır. Bu parçalar hastanın güvenliği ve rahat amacıyla gerektiğince mühimdir.

Hasta Yatağı Şiltesinin Konforu

Hasta karyolasının şiltesi yani yatağı da rahattır. Bu rahat şilte yardımıyla hasta rahat ve sıhhatli bir dinlenme süreci geçirir. Fonksiyonel yatakların ev tarzı ve hastane tarzı modelleri bulunur. Hastane tarzı modelimiz hastane, huzur evi vb. yerlerde sarf edilen yatakların işlevsel bir şekilde tasarlanarak evlerde de kullanmak mümkün durumuna getirilmesidir.

Hastane tarzı yataklar yardımıyla hastanız rahat ve kaliteli bir tedavi süreci geçirir. Hastanız sık sık yatar vaziyette ise işlevsel ve rahat bir hasta yatağı tercih etmesini öneririz.

Önerilen Linkler:

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir