Hasta Yatağı Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?

Hasta Yatağı özellikleri hastanın rahatsızlığına bakılırsa belirlenmelidir. Çünkü hasta yatağının amacı hastanın tedavi sürecini en rahat şekilde atlatmasına yardımcı olmaktır. Bu yüzden hastalığın tedavi özelliklerine bakılırsa hasta yatağını belirlemek daha uygun olmaktadır. Günümüzde hasta yataklarının haiz oldukları özellikler çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Hasta yatağının hangi özelliklere haiz olması konusunda birkaç örnek vererek düşünce yürütmenizi sağlayalım. Hastanın tedavi sürecinde gün içinde birden çok kere serum tedavisi uygulanması gerekiyorsa hasta yatağının serum aparatını destekleyen özelliğe haiz olması gerekir. Ek olarak hastanın çok fazla sayıda serum kullanacağı için kolunda oluşacak tahribatı en aza indirmek adına süre vakit kol değiştirilebiliyorsa öteki kolun olduğu tarafın da serum aparatı bağlantısını destekleyen özelliğe haiz olması hastanın tedavi sürecinde kolaylıklar yaşamasına katkı elde edecektir.

Hasta Yatağının Hareketli Olmasının Avantajları

Hastanın yemek yedirirken oturur pozisyona alınabilmesi için hasta yatağının sırt kısmının ayarlanabilir özelliğe haiz olması gerekmektedir. Böylece hasta oturur pozisyon almak için çaba sarf etmeden yatağın ayarlanabilir özelliği sayesinde kolayca yemek yiyebilecek duruşu alabilir.

Uzun süre uzanmasından dolayı bitkinlik hisseden hastanın dilenmesini sağlamak amacıyla ayakları yukarıya kaldırılabilir. Bunu sağlamak için de hasta yatağının ayak kısmının ayarlanabilir yüksekliğe sahip olması gerekmektedir. Bu gibi detaylar düşünüldüğünde hastanın hasta yatağı kullandığı süre boyunca tedavisini ve konforunu en yüksek kalitede sağlamak ilk hedef olmalıdır. Hasta yatağı özellikleri belirlenirken hastanın özellikleri ve tedavi yöntemi dikkate alınmalıdır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir