Hasta Yatağı Kiralama Sağlık Açısından Uygun Mu?

Hasta Yatağı Sağlıklı Mıdır
Hastanelerde Hasta Yatağı

Günümüzde kullanımı oldukça artan hasta yatağı hakkında birçok soru tartışma konusu olmuştur. Fiyatları her bütçeye göre değişiklik gösterse de kimi hasta yakınları hasta yatağı satın almak yerine hasta yatağı kiralama yoluna başvurmaktadırlar.

Gerek yatağa bağımlılık periyodu gerek ise bütçe sebebiyle başvurulan bu yolun sağlık açısından uygun olup olmadığı akıllarda soru işareti yaratmaktadır.

Hasta yatağı kiralama değişik hastalara çeşitli süreçler halinde yapılmaktadır. Kısa devrede yatacak hastalar amacıyla hasta yatağı kiralama mutlak surette daha ekonomik ve mantıklı bir yol olarak hastalar doğrulusunda seçilmektedir.

Gittikçe çoğalan bir ivme ile meydana gelen nüfus yoğunluğuyla birlikte, bundan sonra hastaneler yoğun hasta taleplerini karşılayamamakta ve bilhassa yatalak halındaki hastalar bu halden gerektiğince etkilenmektedir.

Hastaneler, yatalak haline düşen bu hastalara, belirli bir vakit hizmet sağlayabildiği amacıyla, çok uzun devre yatalak kalması muhalsi hastalar amacıyla mecburiyetten ötürü ev ortamında, hasta konforunun sağlanmasını ve hastaların bakımını, hasta yakınlarının kendilerinin dayanıklı olması gerekmektedir.

Bu hal parasal hali çok iyi olmayan hasta yakınları amacıyla gerektiğince zor olan ve can sıkıcı olabilmektedir. Böyle bir haldeki hastaların doğru pozisyonlarda istirahat edebilmesi, uyuyabilmesi ve asli gereksinimlerini karşılayabilmeleri amacıyla, en mühim taleplerinin başında hasta yatakları gelmektedir.

hasta yatağı sağlıklı mıdır
Hastanelerde Hasta Yatağı

Her Bütçeye Göre Hasta Yatağı Üretilmektedir

Hasta yataklarının fiyatları ise detaylı ekonomik etkenlerden ötürü her geride bıraktığımız gün da artış göstermekte ve çeşidine yatak çeşidine göre fiyatlar 700 TL ile 6.000 TL fiyat aralığında dağılmaktadır. Bu noktada hastamızın yatacağı vakit ve gereksinim duyacağı yatak cinsi gerektiğince belirleyici olmaktadır.

Çok uzun vakit hasta kalacağı belli olan ve ağır yatalak hastalar amacıyla yatak alabilmek daha mantıklı olabilirken, daha kısa vakitli hasta kullanımlarında, ikinci el yatak alabilmek daha da ideali belirli bir vakit amacıyla hasta yatağı kiralama en mantıklı alternatif gibi görünmektedir.

Hasta Yatağında Aranan Özellikler

Hasta karyolası, hasta amacıyla lüzumlu konforu kesinlikle dayanıklı ve hastanın yatacağı oda ve vakit de göz önüne alındığında, olası bulunduğu kadar kullanımı kolay ve konforlu olmalıdır. Hem hastalar, hem hasta bakıcıları, hasta yatağını basitçe denetim edebilmeli ve yatağı istedikleri pozisyonlara basitçe getirebilmelidir.

Hem de hasta yatakları dayanıklı ve acele arızalanma yapmayan bir yapıda olmalıdır. Bunun dışında yataklar basitçe hareket ettirilebilir ve taşınabilir bir yapıda olmalıdırlar. Bunun dışında hastanın çeşidine göre ideal büyüklükte, su geçirmez özellikte, değişik aksesuarlarda ve konfor alternatiflerinde olmaktadırlar.

Hasta yatakları hastalıkların çeşidine göre pek çok değişik işlevsel bilhassa sahiptir. Bazı semptomların iyileşebilmesi amacıyla o hastalığa özel yatak modellerini hekimler tavsiye etmektedirler. Hasta Yatağı Kiralama değişik hastalara periyotlar halinde yapılmaktadır. Kısa devrede yatacak hastalar amacıyla hasta yatağı kiralama mutlak surette daha ekonomik ve mantıklı bir çözüm olarak hastalar doğrulusunda seçilmektedir.

Gerekli hijyen koşullarının sağlanması amacıyla, lüzumlu dayanıklılık ve bilhassa olması amacıyla ve hastanın yatacağı vakitte ödenen kira miktarı ile yatağın ücreti kıyaslandığında fiyat olarak daha satın alabilmekten ideal fiyatlar ideal bulunduğu vakitçe, hasta yatağının ideal ve dayanıklı yerlerden kiralanması her yönden daha avantajlıdır.

You may also like...

1 Response

  1. Selami dedi ki:

    Allah tüm yatağa bağımlı hastalarımıza acil şifalar versin inşallah. Özellikle eve geçildikten sonra insan anlıyor hasta yatağının nasıl bir nimet olduğunu. Hastanın ve sizin rahatınız için imkanınız varsa mutlaka alın arkadaşlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir