Hasta Yatağı Özellikleri

Her hasta yatağının farklı özellikleri bulunmaktadır. O yüzden hasta yatağı seçimi yaparken öncelikli olarak buna dikkat etmeniz sizler için çok daha yararlı olacaktır. Böylece ilerleyen zamanlarda yaşayacağınız sıkıntılardan henüz yaşamadan kurtulmuş olabilirsiniz. Genel olarak hasta yataklarında yükseklik ayarlama, taşınabilir olması için tekerlek sistemi ve bunun yanında da korkuluk bulunmaktadır. Bu özellikler genel olarak tüm hasta yataklarında bulunmaktadır.

Hasta yataklarının iki eşit bölüme ayrılarak belden aşağısı kısımlarının ve belden yukarısı kısımlarının ayrı bir şekilde konumlanması, eğim ve yükseklik ayarlarının yapılması da genellikle akla gelen ilk özelliklerden birisidir. Çoklu fonksiyona sahip hasta yatağının dört parçadan oluşması ve tüm parçalarının tek tek yükseklik ayarının yapılması sağlamakta hasta yatakları da günümüzde bulunmaktadır.

Hasta Yatağı Ayarları

Hasta karyolasının bulunmuş olduğu yerden zemine doğru yüksekliğinin ayarlanabilmesi, yatağı sahip olduğu eğiminin ayarlanabilmesi de yine aynı şekilde genel özellikler arasında yer verilmiştir. Yatağın katlanabiliyor olması, doğrusu üst ve özellikle de ayak bölgesi kısımlarının iyi bir şekilde ayarlanabiliyor olması büyük önem arz etmektedir.

Hasta Yatağı Çeşitleri

Farklı tiplerde üretilmekte olan hasta yatakları genel olarak dört motorlu yada iki motorlu olacak şekilde farklı motor tipleri ile hazırlanmaktadır. Hasta yatağının çeşidine göre farklı özellikleri bulunmaktadır. Mevcut olan tüm özelliklerin hasta ihtiyaçları ile doğru orantılı bir şekilde olması ise hasta yatağından çok daha yüksek bir şekilde verim alınmasını sağlamaktadır. Günümüzde pek çok özelliği olan hasta yatakları tercih edilmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir