Hasta Yatağı Satın Almak veya Kiralamak

Hasta Yatağı Kiralama
Hasta Yatağı Kiralama

Hasta yatağı temin etme noktasında hasta yatağı satın almak ve hasta yatağı kiralamak şeklinde 2 seçenek mevcuttur. Bu seçenekler, hastanın yatalaklık süresine ve hasta (veya yakınlarının) bütçesine göre değişiklik göstermektedir. Günümüzde gerek hasta yatağı kiralamak gerekse de hasta yatağı satın almak konusunda hemen her bütçeye göre ürün bulunmaktadır.

Satın alma durumu genelde yatalak ve felçli yani tamamıyla yatağa bağımlı hastalar tarafından tercih edilir iken, kiralama durumu kısa süreli gereksinimleri olan hastalar tarafından tercih edilmektedir.

Kaza geçiren veya ameliyat olan ve yatalaklık süresi birkaç ay olan hastalar hasta yatağı kiralama seçeneğini tercih edebilir. Kiralık hasta yatağı genelde en fazla beş ay yatacak hastalar amacıyla tavsiye edilen bir modeldir.

Hastanız beş aydan çok yatalaklık durumu var ise kiralama yerine hasta yatağı satın alma durumu söz konusu olmaktadır. Kiralık hasta yatakları da satın alınan yataklarla aynı özellikleri barındırmaktadır. Her iki durumda da hasta yatakları motor yardımıyla çalışan modeller şeklinde tanımlanmaktadır.

Hasta Yatağı Kiralama
Hasta Yatağı

Motorlu Hasta Yatakları

Türkiye’de kiralaması en yayın olan hasta karyolası modelleri 2, 3 ve 4 motorlu hasta karyolalarıdır. Bu yatakların hepsi elektrikle çalışan ve gerektiğince lüks ve konforlu yataklardır. Geçirdiğiniz ameliyat veya herhangi bir kazadan ötürü hareket edebilmekte güçlük çekebilirsiniz. Yatalak durumdaki bu birkaç aylık periyotta hareket edebilmekte güçlük çekebilirsiniz.

Bu amaçla hareket etme kabiliyeti olan hasta yataklarını kullanarak bir nebze de hareket etme ihtimaline sahip olursunuz ve tedavi sürecinizi daha rahat geçirirsiniz. Hasta yataklarının tedavi süresi boyunca daha süratli bir iyileşme süreci sağladığı eksperler doğrulusunda da belirtilmiştir. Yatağa bağımlılık süreniz kısa ise elektrikli hasta yatağı kullanarak daha sıhhatli ve konforlu bir iyileşme süreci geçirebilirsiniz.

Hasta Yatağı Kiralama Fiyatları

Kiralık hasta yatağı fiyatları 300 TL ile 600 TL arasında değişiklık gösterir. Fiyat farkını etkileyen özelliklerden birisi de motor sayısıdır. İki motorlu model en ideal kiralık model iken dört motorlu model fiyatı en yüksek olan modeldir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir