Hasta Yatağının Faydaları Nelerdir?

Hasta Yatağı

Hasta Yatağı

Hasta yatağı, hastaların mevcut durumun içerisindeki tüm ihtiyaçlarının kolayca karşılanabileceği özellikleri bünyesinde barındıran yatak türüdür. Hasta ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanan hasta yatakları farklı özelliklere haizdir. Birkaç özelliğinden anlatmak gerekirse;

Hasta Yatakları Ortopedik

Ortopediktir; bu özelliği sayesinde hastalar boyun, bel, sırt ve kalça ağrılarından kurtulabilirler. Ayrıca vücudun şeklini alabilen özelliği sayesinde hastanın bu süreç süresince yatağa adapte olmasını kolaylaştırır ve uykusunun bölünmesinin önüne geçilmiş olur.

Korkuluklara haizdir; hasta yatağının kenar kısımlarının dayanabilir yapıdaki çerçevelere haiz olması, hastanın uyku esnasında yataktan düşmesinin önüne geçilmesi planlanmaktadır. Bu koruma çerçevesinin katlanabilen yapıda olması, gün içerisindeki hasta ihtiyaçlarının karşılanırken kolaylıklar sağlaması içindir.

Ayarlanabilir yükseklik; bu özellik hastanın yatağa çıkması, yataktan inmesi yada indirilmesi hususunda kolaylık sağlamak için düşünülmüştür. Yürümekte zorluk çeken bir hastanın yüksek bir yataktan inmesinin güç olacağı düşünüldüğünde hasta yaşamını kolaylaştırıcı bir detay olduğu öne çıkmaktadır.

Hasta Yatakları Ayarlanabilir

Ayarlanabilir bölgeler; hastanın sırt kısmının desteklenmesi, yükseltilmesi benzer biçimde özellikleri olan hasta yatakları karşı koyabilir özellikleri ile hastanın en uygun uzanma pozisyonunda tedavi görmesini sağlamaktadır. Ek olarak bir tek sırt kısmı değil, ayak kısmının da ayarlanabilir özelliğe haiz olması uygulanacak tedaviye bakılırsa yatağın şekil almasını kolaylaştırmaktadır.

Yukarıda sayın özellikler, hasta yataklarının yalnız birkaç özellikleri içinde yer ediniyor. Genel olarak tüm işlevler düşünüldüğünde hasta yatakları hastanın tedavi sürecini en hafifçe ve az yıpratıcı bir şekilde atlatmasına yardımcı olmak amacıyla kullanılmaktadır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir