Havalı Hasta Yatağının Faydaları

Geçmişte genellikle hastanelerde kullanılmakta olan ancak sonrasında artık evlerde de çok fazla kullanılmaya başlanan hasta yataklarının hem hasta için hem de ona bakan kişi için faydaları saymak bitmiyor. Hasta yatakları bilindiği üzere hasta için normal yataklara göre çok daha rahattır. Bunun en sebebi ise yatağı neredeyse tüm fonksiyonlarının ayarlanabiliyor olmasıdır.  Sahip olduğu bu özelliğinden dolayı hasta yatağı hastaya çok büyük avantajlar sağlamaktadır.  Genel olarak baktığımız zaman havalı hasta yatağını bir şişme botlara benzetebiliriz. Bu sebepten dolayı havalı olmasından kaynaklı olarak hastanın çok daha rahat bir yatakta yatmasına imkan sağlamaktadır. Bilindiği üzer hasta için yatılan yerin önemi oldukça büyüktür. O yüzden de yatağı hastanın mevcut durumuna göre yumuşak olması onun sağlığı için çok daha yararlı olacaktır. Bu yapılmadığı hasta bu konuda önemli sıkıntılar ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu durumun önüne geçmek için havalı hasta yatağı kullanmak herkes için daha iyi olacaktır.

Havalı Hasta Yatağı Kullanımı

Havalı hasta yatakları genellikle şişirme motoru ile birlikte bulunmaktadır ve içinde bulunan hava kompresörü yardımı ile şişirilmekte ve  içinin de hava ile dolması sağlanmaktadır.  Bu yatak hasta yatağının üzerine serilerek hastanın yatağa uyguladığı basınç havaya uygulanır ve böylece hasta yatağı kullandığı süre boyunca herhangi bir şekilde yaralanmamaktadır.

Temizlenme ihtiyacı duyulması halinde ise basit kolay kir tutmaz ve ıslak mendil ile hızlıca temizlenebilir.  Tedavi süreci boyunca bu yatakları kullanmak hastanın sağlığına da katkıda bulunacaktır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir