Havalı Hasta Yataklarının Hasta Açısından Önemi

Havalı Hasta Yatakları
Havalı Hasta Yatakları

Yatalak hastalar için hasta yatağı kullanılsa bile, uzun süre yatalaklık durumu söz konusu olduğu zaman hasta vücudunda yatak yaraları oluşabilir. Bunun önlenmesi amacıyla günümüzde havalı hasta yatakları üretilmektedir.

Hasta yatağı ve havalı yatak hasta amacıyla gerektiğince mühim mamullerdir. Hasta yatakları hastanın yattığı yerin konforlu olmasını sağlarken, havalı yatak ise hastanın bedeni amacıyla iyi bir üründür. Hasta karyolası ortopedik bir yatak olup hastanızın daha rahat bir dinlenme ve tedavi süreci geçirmesine yardımcı olur.

Hem hasta yatağı hem de havalı yatak bilhassa gününün fazlasını yatakta yaşamış hastalar amacıyla uygun mamullerdir. Bu hastalar tedavi süreçlerinde gerektiğince zorlanırken bu mamuller yardımıyla daha rahat bir tedavi süreci geçirmeye başlamışlardır. Hasta bu hasta yatağı mamulleri yardımıyla hem psikolojik yönden hem de fiziksel yönden daha iyi bir tedavi süreci geçirmektedir.

Hasta Yataklarının Hareket Kabiliyeti Önemlidir

Havalı Hasta Yatakları
Havalı Hasta Yatakları

Hasta yataklarının hasta amacıyla en büyük ehemmiyeti hareket etmesidir. Hareket etme özelliği bilhassa sık sık yatan hastalar amacıyla gerektiğince ehemmiyet arz eder. Bu hastaların hareket etmesi onların tedavileri ve sağlıkları amacıyla son derece mühimdir. Bu hareketler yardımıyla hastanızın bakımı da daha basit olacağı amacıyla yalnızca hastanız amacıyla değil sizin amacıyla de hasta yatakları gerektiğince rahatlatıcı bir üründür.

Hasta Yatakları Hastayı Güvende Tutacak Donanıma Sahip Olmalıdır

Hasta karyolası hareket kabiliyeti dışında hastanın güvenilirliğini de sağlayarak hastanızın güvenilir bir şekilde dinlenmesini sağlar. Havalı yatak ise hastanızın bedenindeki yara oluşumunu ve terlemeyi minimuma indiren bir üründür. Hasta yatakları hastanın yalnızca yattığı yer bakımından rahat olmasını ve hareket kabiliyeti sağlarken havalı yatak ise hastanın bedeni içerisinde faydalı bir üründür.

Her iki üründe de motor yer alır ve motorlar yardımıyla faaliyetlerini yapabilir. Havalı yatak ilaveten hastanın kan dolaşımını ve basıncını da ayarlayan bir yataktır. Bu iki ürün beraber kullanıldığı vakit gerektiğince etkili olmaktadır. Genellikle hastanız sık sık yatan bir ise hem hasta yatağını hem de havalı yatağı kullanması gerekmektedir. Hasta yataklarının 2, 3 ve 4 motorlu gibi modelleri yer alır iken havalı yatakların boru tarzı, pozisyon veren ve baklava tarzı gibi modelleri yer alır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir