Havalı Yatak Kullanımı Nasıldır?

Günümüzde hastaların en çok rahat ettiği hasta yatağı türleri arasında havalı yataklar gelmektedir. Sahip oldukları özellikler ve hastaya vermiş olduğu rahatlık hissi nedeniyle en çok tercih edilen hasta yatakları arasında yer almaktadır. Bu tarz yataklar aynı zamanda fiyat olarak da neredeyse her bütçeye uygundur.

Havalı hasta yatağı kullanımı hakkında bilgi vermeye  geçmeden önce üzerlerinde yer almakta olan hava kanallarından bahsetmek gereklidir. Havalı yatak üzerinde pek çok hava kanalı bulunmaktadır ve her bir hava kanalı diğer kanallar ile bağlantılıdır. Gerekli şekilde basınç uygulandığında rahatlığın sağlanması ve sürdürülmesi için bir miktar hava kanallar yardımıyla çevredeki alanlara kaydırılmaktadır. Bu sayede hastanın kendisini rahatsız edecek sert bir zemin üstünde uzanmasının önüne geçilmiş olur ve havalı yatak hastanın vücut şeklini almayı başarır.

Havalı Yatak Kullanımı

Mevcut havalı yataklar siz değerli müşterilerimize genellikle iki parça şeklinde teslim edilmektedir. Bu parçalar yatak ve şişirmek için lazım olan hava motorudur. Mevcut olan bu iki parçayı kullanmadan önce ilk olarak hastanın yatağını iyi bir şekilde hazırlamanız gerekmektedir. Hasta yatağını hazırladıktan sonra hasta yatağının üstüne şişmemiş olan hava yatağı serilir ve motor çalıştırılarak şişirilmeye başlanır.  Tam da bu sırada havalı yatağın içi hava doldukça şişecek ve  sonrasında da şeklini almaya başlayacaktır. Bunu yaparken havalı yatağın doğru bir şekilde konumlandırıldığını sürekli denetlemeniz gerekmektedir. Şişme sırasında sermiş olduğunuzdan dolay biraz da olsa farklı yöne kayma yapabilir.
Şişirme işleminin dengeli bir şekilde yapılması gerekmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir