Sürgülü Hasta Yatağı

Hasta yataklarımız ortopedik bir düzen çerçevesinde tasarlanmıştır. Üstün teknolojisi sayesinde birçok hastaya avantajlar sunuyor. Yataklarımızın baş kısımlarında 4 adet ünite bölümü yer alıyor. Serum üniteleri ile hastaya her zaman serum takılabilir. Yatağın altında bulunan tekerler ise yatağın konumunu değiştirebilmek adına destek oluyor. Yatağın herhangi bir şekilde hareket etmemesi için güvenlik kilidi bulunuyor. Sürgülü hasta yatağı içerisinde 4 adet boru tipi bulunuyor. Yatak çalışmaya başladığı andan itibaren bu boruların içerisine yavaş yavaş hava akımı doluyor. Yatak şişiyor ve hastanın bedeni için ortopedik bir düzeni alıyor. Yatağın kendisine ait şilte ve örtüsü sıklıkla değiştirilmelidir. Çünkü ilaç dökülebilir ve hasta terleyebilir.

Hasta Yatağı ve İşlevselliği

Hasta yatağının içerisinde 6 adet katman bulunuyor. Katman ve yay sistemi yatağın esnek olmasına yardımcı oluyor. Motorlu hasta yatağının içerisinde bulunan süngerler, hastanın terini içine çekiyor. Bu sayede hastanın gribal enfeksiyon kapması önleniyor. Yatak axb dizaynına sahip bir şekilde tasarlanmıştır. Yatağın kendisine ait bir adet kumandası bulunuyor. Kumanda üzerinde 4 adet tuş takımı bulunuyor. A tuşu baş ve boyun kısmının 90 derecelik bir açıya gelmesini sağlıyor. B tuşu ayak ve bacak kısımlarının 45 derecelik bir açıda kalmasını destekliyor. Örneğin bacağında damar tıkanıklığı olan bir insan, yatağını 45 derecelik bir açıya getirir ise vücut içerisinde aktif bir kan dolaşımı meydana gelir. Sürgülü (Lazımlıklı) hasta yatağı almak isteyen her birey, kendi bütçesine göre alış veriş olanaklarından yararlanabilir.

Sürgülü Hasta Yatağı

Sürgülü Hasta Yatağı

Sürgülü Hasta Yatağı

Sürgülü Hasta Yatağı

Sürgülü Hasta Yatağı

Sürgülü Hasta Yatağı

Sürgülü Hasta Yatağı

Sürgülü Hasta Yatağı

Hasta Yatağı ve Çalışma Düzeni

Yatağın uzaktan kumandası sayesinde tek bir tuşa basarak istediğiniz pozisyonu aldırabilirsiniz. Yatağın üçüncü tuş takımı belirli alanda yükselip alçalmasını sağlıyor. Dördüncü tuşu ise sistemi açıp kapatıyor. Yatağın sağ ve sol tarafında bulunan korkuluklar hastanın kolay bir şekilde yerinden kalkmasını sağlıyor. Korkuluklar çıkarılıp tekrardan takılabilir özelliğe sahiptir. Sürgülü hasta yatağı sayesinde hasta kendi gücü ile kalkıp hareket edebilir. Ayrıca uyurken sağa ve sola dönme esnalarında düşmesini engelliyor. Yatağın çalışmasını sağlayan motor sisteminin içerisinde fan bulunuyor. Fan motor sistemini soğutuyor ve sıcaklık ayarını minimal seviyede koruyor. Kullanımı oldukça kolay olan hasta yataklarımız, hastalık sürecinde kişiye adeta yol arkadaşı oluyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir