Tıbbi Yatak Teknolojisi İle Sağlık

İnsan ömrü, süresi belli olmayan, risklerle dolu bir yürüyüşten ibarettir. Bu yürüyüşte güzel ve mutluluk verici olaylar yaşanabildiği gibi, kişide geçici veya kalıcı zarar verecek olaylarla da karşılaşılabilir. Olumsuz ve üzücü olaylar arasında, sağlık problemleri her zaman en başta gelmektedir. Sıradan bir rutinle devam eden veya mutlulukla süren bir hayat, aniden başlayan bir hastalık veya kaza sonucu oluşan sakatlık ile alt üst olabilir. Bu durumda, sağlıklı ve kendi başına artı değer üreten bir kişi, kişisel ihtiyaçlarını bile tek başına göremeyecek duruma gelip, bakıma muhtaç bir hale gelebilir.

Geçmişten Günümüze Hasta Yatağı

Hasta yatağı, çok eski çağlara ait çizimlerde sıklıkla rastlanan bir figürdür. Genellikle dönemin ünlü kişilerinin yaşadığı sağlık sorunlarını tasvir etmek için kullanılan bu figür, zamanın tıp bilgileri ışığında kullanılmıştır. Bu yataklar, genellikle kişinin günlük istirahatı için kullandığı yataklar olup, günümüz modern hasta yatakları ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Kişinin günlük olarak kullandığı yatağı, hastalık zamanında da, tedavi ve istirahatı için kullanıldığında, faydadan çok zarar vermektedir. Çünkü klasik yatak teknolojisi, hastaların sağlık sorunları kaynaklı ihtiyaçlarına cevap vermekten çok uzaktır. Üstelik başta hijyen olmak üzere, hareket imkanları gibi pek çok açıdan yetersiz ve kullanışsız olmaları, hasta bakımı ve tedavisi için yanlış bir seçim olmalarına neden olur.

Hasta Yatakları

Hasta Yatakları

Hasta Yatağı Kullanımını Gerektiren Durumlar

Sağlıklı bir insan için günlük ihtiyaç rutini, üzerinde pek düşünülmesi gereken bir konu değildir. Basit bir örnekle, ellerini ve yüzünü yıkamak, sağlıklı biri için, adeta otomatik bir davranış biçimi halindedir. Ancak, herhangi bir nedenden ötürü kısmen veya tamamen hareket edemeyen bir kişi için bu basit alışkanlık bile imkânsız haldedir. Ancak, hareketin yapılamıyor olması, onu bir ihtiyaç olmaktan çıkarmamaktadır. Bu nedenle, günlük ihtiyaç rutininin, farklı tekniklerle bir şekilde giderilmesi gerekmektedir. Bu durum, hasta tedavisi ve bakımı konusunda, özel çözümler geliştirilmesine sebep olmuştur. Hasta karyolasıbu özel ihtiyaçlara cevap veren, teknolojik bir tasarım olup, hastalara ve yakınlarına hayatı kolaylaştırması ile bilinmektedir.

Kaliteli Bir Bakım Nasıl Olmalı?

Hasta bakımının, dikkat edilmesi gereken pek çok önemli noktası vardır. Her şeyden önce yaşanan rahatsızlık ne olursa olsun, hastanın en temel ihtiyacının moral olduğu, çok iyi bilinmelidir. Hastanın fiziksel sıkıntıları giderilirken, güler yüzlü ve incitmeksizin yapılan bir bakım, hastanın psikolojik sağlığına da oldukça faydalı olacaktır. Hasta yataklarının alerji yapmayan ve anti bakteriyel özellikli yüzeylere sahip olmasının yanında, hastanın çamaşırları ve eşyalarının da gereken hijyen bakımına alınması önemlidir. Bakım sırasında hasta yakını veya bakıcının son derece sabırlı olması ve kendini hastanın yerine koyarak bakım faaliyetlerini yürütmesi de kaliteli bir hasta bakımında olmazsa olmaz bir unsurdur.

Hangi Modeller Mevcut?

Firmamız; havalı hasta yatağı2, 3 ve 4 elektrik motorlu hasta yatağı, çocuk hastaların boyuna uygun yatak modeli ve evlerde kullanım için ahşap kenarlıklı modeller üretmektedir. Her bir modelimiz, yaşanılan rahatsızlığın gerektirdiği ihtiyaçlara göre dizayn edilmiş olup, sahip olduğu ek aparatlarla da işlevsellikleri arttırılmıştır. Örneğin yatak modellerimiz, tuvalet ihtiyacını tek başına gideremeyen hastalarımız için lazımlık aparatı ile birlikte kullanılabilir durumdadır. Bu sayede çoğu hastanın yetişkin bezi kullanmadan da tuvalet ihtiyacını giderebilmesi sağlanmıştır. Ayrıca serum aparatı ile diğer ek tıbbi cihazların kullanımı da çok daha kolay hale gelmektedir.

Yatak Fiyatları Ve Avantajları

Hasta yatağı fiyatı, firmamızın hastalarımızın yararına ürün sunma anlayışı gereğince uygun fiyatlarda sunulmaktadır. Bununla birlikte satın alma maliyeti, hastalığın durumuna göre gayet avantajlı bir fırsat olmaktadır. Yatak modellerimiz, uzun yıllar boyunca kalitesinden ve sağlamlığından ödün vermeden kullanılmaya devam etmekte, parça başına sunduğumuz 10 yıllık garanti ile de bu hizmeti desteklemektedir.

Hasta yatağı fiyatı ise, gerek hastalığın niteliği gerekse satın almak istenilmeyen durumlarda tercih edilen bir diğer seçeneğimizdir. Önceden belirlenen süre içinde kiralanan yataklarımız, istenildiğinde kiralama süresi uzatılarak kullanılmaya devam edilmektedir. Ürün kalitemiz, hastalarımızdan ve hasta yakınlarından gelen olumlu bildirimlerle sabit olup, tüm ürün tasarımlarımız, tıbbi uzmanların görüşleri doğrultusunda şekillendirilmektedir. Yataklarımız Türkiye geneline ücretsiz gönderim hizmetiyle sunulmaktadır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir